0%

İşletmeler neden instagram’da olmalıdır? İnstagram İstatistikleri SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ BÖLÜM 2

11 April 2020


İşletmeler neden instagram’da olmalıdır? İnstagram İstatistikleri SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ BÖLÜM 2

www.woopodcast.com

Digital Entelektüel Podcast’ine hoşgeldiniz. Ben Kübra Balkanoğlu.Bu bölüm dahil gelecek 6 bölüm boyunca, Küçük yerel işletmeler ve kurumsal işletmelerde instagram kullanımını anlatacağım. Instagram’a yeni başlayacaklar için öncelikle bu bölümde Instagram nedir? Ne işe yarar? Bir işletme neden instagramda olmalıdır? Instagram İstatistikleri 2020 ve kısaca tarihinden bahsedeceğim.
Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılarının ücretsiz olarak çektiği fotoğraf, hikaye, video, canlı videolar olmak üzere çeşitli içerikleri yükleyebildiği, bunları takipçileriyle paylaşabildiği bir uygulamadır.
Aynı zamanda, Instagram kullanıcıları arasında; arkadaşlarını, yakınlarını ve tüm dünyadan ilgi alanlarına göre çeşitli içerik sayfalarını da görüntüleme imkanı sunar. beğenme, yorum yapma, paylaşma ve takip etme özellikleri ile de kullanıcıları arasında güçlü bir iletişim ağı sağlar.
Instagramı kullanmak için, Apple iOS, Android ve Windows Phone cihazlarınızdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Instagramda yaygın kullanılan terimleri de bilmenizde fayda var;
Örneğin; IG instagramın kısaltmasıdır. Bunun dışında; Instagramda içerik paylaşmaya “post etmek” deniyor. Paylaşılan görsellere “Gönderi” deniyor. Profil bilgilerinde “Bağlantılı Hesaplar” isimli bir özellik bulunuyor. Bu özellik, sizin varsa eğer Facebook, Twitter, Tumblr gibi diğer uygulama hesaplarınızın Instagrama bağlaması sağlıyor. Böylece Instagramda yaptığınız paylaşımları bu hesaplarda da otomatik olarak yayınlayabiliyorsunuz. Yani, “Bağlantılı Hesaplar” özelliği, sadece bir işlemle farklı platformlara yayın yapmanızı sağlayarak, işinizi kolaylaştırıyor. Sık kullanılan Instagram DM (Direkt Message) ifadesi ise, takipçileriniz ile bire bir iletişim kurabildiğiniz mesajlaşma alanıdır. Yine yaygın duyabileceğiniz diğer bir özellik “Repost etmek (Yeniden Paylaşmak)”. Repost özelliği ne işe yarar? Başka bir Instagram hesabında beğendiğiniz bir gönderiyi kendi hesabınızda paylaşmak isterseniz Instagram’ın Repost özelliğini kullanabilirsiniz. Repost özelliğini kullanmak için telefonunuzda Repost uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Bu uygulama ücretsizdir. Android telefon kullanıyorsanız Google Play Store’a, iOS telefon kullanıyorsanız App Store’a giriş yaparak Repost uygulamasını indirebilirsiniz. Report nasıl yapılır? Repost uygulamasına giriş yaptıktan sonra, kendi profilinize geçip paylaşmak istediğiniz gönderiyi açıyorsunuz, ilk önce gönderinizde yazacak olan repost ifadesinin nasıl görünmesini istediğinizi seçiyorsunuz, daha sonra gönderi hakkında açıklama yapabilirsiniz, Instagram’ı açma sekmesine tıklayarak gönderiyi paylaşabilirsiniz. Böylece beğendiğiniz bir gönderiyi kendi instagram hesabınızdan da paylaşmış oluyorsunuz. Yani report etmiş oluyorsunuz. Instagram Boomerang özelliği ise, Instagram içinde 1 saniyelik tekrarlayan videolar yapmanızı sağlar. Instagram hikayelerinizde paylaşılan boomerangların süresi 6 saniye sürüyor. Bu içeriklerinizi daha dikkat çekici ve keyifli yapar. Ayrıca, Instagramın kısa tarihi ve Instagram 2020 istatistikleri için podcast’i dinleyebilirsiniz.

Podcast Erişim Kanalları:
www.woopodcast.com Digital Entelektüel Podcast
@woopodcast RSS Feed SoundCloud iTunes Google Play Spotify Youtube Instagram Facebook Twitter Linkedin

Türkiye’de en çok dinlenen podcastler
En İyi Eğitim Podcastleri
Sosyal Medya Online Eğitim Seti
Türkçe Podcastler
Podcast Eğitimleri Deneyimi
Kariyer Eğitimleri
Sosyal Medya Eğitim Seti
İşletmeler için Instagram platformu
Instagram’ın özellikleri
Güncel Instagram istatistikleri

PAYLAŞ
Oynat Kapak Parça Başlığı
Yazarları Takip Et
EN TR