0%

Facebook İşletme Hesabı ve diğer hesap sayfalarının özellikleri SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ BÖLÜM 9

08 April 2020


Facebook İşletme Hesabı ve diğer hesap sayfalarının özellikleri SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ BÖLÜM 9

www.woopodcast.com

Digital Entelektüel Podcastine hoşgeldiniz. Ben Kübra Balkanoğlu. Bu bölüm ve gelecek 5 bölüm boyunca, küçük yerel işletmeler ve kurumsal işletmelerde Facebook kullanımını anlatacağım. Facebook’u etkili kullanmak ve kendi sosyal medya ve digital pazarlama çalışmalarınızı kendiniz yapmak isterseniz ya da yapılan bir çalışmayı doğru analiz ederek doğru stratejiler geliştirmek isterseniz, diğer podcast’leri de dinlemenizi öneririm. Sosyal medya ve digital pazarlamanın temel taşlarından olan bu platformu iyi anlamanız, mümkünse uygulamanız ya da en azından fikir sahibi olmanız, size çok avantaj sağlayacak. Yeni başlayacaklar için; İlk olarak bu bölümde; Facebook’un önemini, Facebook İşletme Hesabının Önemini ve Facebook’ta başarılı olmanıza katkı sağlayacak diğer Facebook hesaplarının özelliklerini anlatacağım. Tüm detaylar için podcasti dinleyebilirsiniz.
Facebook Nedir? Facebook neden önemlidir? Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal mecrasıdır. Ve Facebook şu anda; Instagram, Messenger, WhatsApp, Workplace, Oculus, Audience Network platformlarının da sahibidir. Dolayısıyla, Facebook kullanımını öğrenmeniz, aslında tüm bu platformların mantığını kavramanızı sağlayacaktır. Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en güncel rapor olan “Digital 2020 – Global Digital Overview” raporunda, Facebook’un 2,4 milyar kullanıcısı olduğu açıklandı. İkinci sırayı, 2 milyar kullanıcısı ile YouTube ve üçüncü sırayı 1 milyar kullanıcısı ile Instagram takip ediyor. Facebook kullanıcı sayısı göz önüne alındığında, ilk üç sırada Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Endonezya var. Türkiye ise, 37 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ilk 10 ülke arasında ve bu yıl da Avrupa birincisiyiz. Bu da Facebook’un en güçlü sosyal iletişim kanalı olduğunu gösteriyor ve işletmeler için potansiyel müşterilerine ulaşabileceği çok iyi bir kaynak diyebiliriz.
İlk adım olarak, Facebook’ta İşletme hesabı oluşturmaları gerekiyor. Facebook İşletme hesabı nedir?
Facebook’ta, standart bir profil hesabı açılabildiği gibi, ayrıca farklı amaç ve kriterlere sahip hesap sayfaları da açabiliyorsunuz.
Facebook işletme hesabı ne işe yarar? Facebook’ta profesyonel hesabın özellikleri nelerdir?
Facebook işletme hesabının özellikleri nelerdir?
Facebook işletme hesabının avantajları nelerdir?
Facebook’ta iletişim ağınızı daha da artırmak için, farklı amaç ve kriterle sahip, diğer Facebook sayfalarını da açabilirsiniz. Facebook’ta açılabilen hesap sayfaları ve özellikleri
Facebook Hayran & Fan Sayfası özellikleri nelerdir? Neden açmalıyız?
Facebook Grubu özellikleri nelerdir? Neden açmalıyız?
Facebook Topluluk Sayfası özellikleri nelerdir? Neden açmalıyız?

Podcast Erişim Kanalları:
www.woopodcast.com Digital Entelektüel Podcast
@woopodcast RSS Feed SoundCloud iTunes Google Play Spotify Youtube Instagram Facebook Twitter Linkedin
Türkiye’de en çok dinlenen podcastler
En İyi Eğitim Podcastleri
Sosyal Medya Online Eğitim Seti
Türkçe Podcastler
Podcast Eğitimleri Deneyimi
Kariyer Eğitimleri Sosyal Medya Eğitim Seti
İşletmeler için Instagram platformu
Facebook’ta hesap nasıl açılır?
Facebook’ta reklam hesabı nasıl açılır?

PAYLAŞ
Oynat Kapak Parça Başlığı
Yazarları Takip Et
EN TR